BIO
Do gry w brydża potrzeba czterech zawodników, którzy dobierają się w pary. Zawodnicy muszą uzyskać razem większą ilość lewów niż druga para. Do gry w brydża wykorzystuje się standardową talię składającą się z 52 kart.

Początki brydża mają korzenie w Anglii. To tam w XVI przejęte zostały elementy gry Wist. gra szybko stała się niezwykle popularna i już w 1857 roku odbył się pierwszy turniej. Gdy grę przeniesiono do Ameryki rozpoczął się prawdziwy szał. Gra w USA stała się bardziej popularna niż w Europie. Urokiem brydża zafascynowani byli ludzie w każdym wieku. Zaczynając od małych dzieci a kończąc na ludziach w podeszłym wieku. gra ewoluowała i tak naprawdę nie wiadomo gdzie i kiedy dokładnie ewoluowała do tego stopnia jaki znamy dzisiaj. Zasady do współczesnej wersji brydża wymyślił Harold Vanderbilt. Wiek XX był czasem ogromnego rozkwitu. Amerykańska Liga brydżowa powstała w 1928 roku. W niedługim czasie bo w 1958 powstała Światowa Federacja Brydża. natomiast w 1962 zorganizowano pierwszą Olimpiadę w brydża.

Brydż dzieli się na fazy licytacji, rozgrywki i obrony. Licytacja polega na licytowaniu przez zawodników kontraktów a w tym czasie druga para stara się im w tym przeszkodzić. Brydż jest bardzo popularną grą rozgrywaną zarówno na szczeblu towarzyskim jak i sportowym. Brydż sportowy rozgrywany jest z pewnymi modyfikacjami. Poniżej znajdują się główne różnice między tymi dwoma modelami: